Kagami no kuni no Harisugawa

16. července 2011 v 16:15 | Moti |  Manga
Kano Yasuhiro (nebo Yasuhiro Kano? Nevím co je jméno a co přijmení), autor mangy Mx0 začal novou sérii!
Mx0 je asi ten nejlepší fighto shounen, na jaký jsem kdy narazil. Je slušně nakreslený, ale jeho síla leží především v originálním, nápaditém, zábavném a promyšleném příběhu, který je vidět, v každém souboji, v každé scéně, v každém okénku. 99 kapitol této mangy stačilo, abych jejího autora začal bezmezně uctívat a abych vyhlížel každou novou věc, kterou vytvoří. No a teď hádejte, o co jsem při včerejší procházce nehmatatelným světem internetu zakopl?

Tak jsem si včera večer klikal a klikal a najednou vidím novou mangu. Při pohledu na popisný obrázek jsem si pochopitelně okamžitě Mx0 vybavil, ten styl si prostě nespletete. Bylo ale půl jedné ráno, vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo být od něj. Mohl jsem si jí tedy užít s tím nejobjektivnějším pohledem, jakého je v subjektivní realitě žijící tvor vůbec schopný. Bez zdržování jsem se tedy pustil do čtení.
První kapitola má 55 stránek, což je pěkný počet na neuspěchané představení mangy. Mám rád velké první kapitoly. ^^
No a o čem manga nejspíš bude? Nemám ponětí. Tedy chci říct, že jaká a o čem manga bude, vám samotná první kapitola nikdy neřekne. Zde si můžeme být tak maximálně jistí, že půjde o příběh chlapce, který má rád jednu atraktivní dívku. Náš chlapec má ale štěstí. V dětství se mu podařilo této dívce zachránit život a tím s ní sdílí jedinečné pouto, o kterém mohou všichni ostatní žáci mužského pohlaví z dané školy jenom snít.
Chlapec je ochotný posunout tento ustálený vztah dál a osud se mu rozhodne vyhovět. Nenapadne ho ale nic lepšího, než dívku znovu vystavit smrti a situaci znovu nechat na našem hlavním hrdinovi. Tentokrát ale všechno zkončí tak nějak jinak. Dívka je sice zachráněna, ale chlapec zkončí v jakési prázdné a temné realitě ničeho, ze které se jen jedním malým otvorem může dívat do reálného světa. Shodou okolností je toto okénko v podstatě zrcadlo, která naše osudová dívka vlastní.

A teď si to vemte, co s takhle omezeným konceptem chcete dělat? O čem to asi bude? O konverzacích mezi chlapcem uvězněmém v prázdnotě a jeho osudovou dívkou? Třičtvrtě kapitoly jsem k tomu byl velice skeptický a několikrát se ujišťoval, jestli skutečně jde o první kapitolu, nebo jen oneshot. Po dočtení jsem se ale cítil klidný a natěšený na kapitolu druhou.
A když jsem se dnes dozvěděl, kdo to má na svědomí, už jsem byl úplně v pohodě, protože snad nikdo jiný neumí tak dobře pracovat s málem, jako právě Kano Yasuhiro. Na druhou kapitolu se tedy už netěším, ale doslova trpím nedočkavostí. Okusuju nábytek, tluču hlavou do stěn a píšu tento článek, abych si zkrátil dlouhou chvíli.
Doufám tedy, že si tento článek přečte nějaký další jeho neinformavaný fanoušek, pak si přečte tu první kapitolu a bude trpět se mnou.^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sykysan Sykysan | 16. července 2011 v 18:12 | Reagovat

Tak mi to nachystej...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama