Colorful (2010) - české titulky

12. července 2011 v 16:16 | Moti |  Tvorba

Je hezké sledovat, jak se lidské potřeby vyvíjí. Asi to taky znáte. Nejdřív máte takovou potřebu se na něco kouknout, že se podíváte, i když to nemá český dabing, ale jen titulky. Pak chcete něco tak moc vidět, že si to seženete a podíváte se na to i s
anglickými titulky.
Kdo ví, kam dál nás až naše touhy dokážou zavést. Já vidím dvě další možné mety.
První je, že vás tak okouzlila nějaká manga, nebo anime, že jste ochotní se kvůli ní naučit japonsky, jen abyste si jí mohli přečíst. Druhý případ by mohl být, že se vám nějaká manga nebo anime tak moc líbilo, že byste ho chtěli předat vašim přátelům, kteří se s anglickými titulky neporadí.
Ten druhý příklad se týká mě. Ten první vlastně taky, ale o tom zrovna tento článek není. Přeložil jsem totiž do češtiny titulky k filmu Colorful. Pokud jste byli na letošním Animefestu, mohli jste ho vidět, nebo o něm alespoň slyšet.
Když jsem na něm byl, řekl jsem si: "Tohle bych chtěl ukázat svým přátelům." a té myšlenky se až podezřele moc držel. Držel jsem se jí až tak moc, že jsem překonal překážku s chybějícími českými titulky a nějaké pro ně udělal. Když už ale jsou, tak proč se nepodělit.
Takže pokud vy sami máte někoho, komu by jste chtěli ten film ukázat, nebo se na něj chcete podívat sami, tady jsou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama