Reakce na Anonymous

15. dubna 2011 v 11:29 | Moti |  Games
Někdo z vás si možná všiml, že ačkoliv venku zpívají ptáčci a lidi chodí do práce, jako každý jiný den, tak na poli herního průmyslu probíhá bitva. Ano, mluvím o firmě Sony, která si musí kvůli bandě nevyzrálých hackerů prožívat krušné časy.
Vše začalo prolomením systému Playstationů 3, který měl na svědomí hacker zvaný GeoHot. Protože hackování i konzole v osobním vlastnictví je protizákonné, tak to pochopitelně Sony nemohla nechat jít, hackera vypátrala a postavila před soud.
V tom okamžiku se banda osobně dotčených a duševně nevyzrálých lidí stejného druhu vzbouřilo, vytvořili spolek zvaný Anonymous a jakožto ambiciózní, nově utvořená skupina rovnou oficiálně vyhlásili Sony válku. (pro ty z vás, kteří o tomto konfliktu doteď neslyšeli, ale cítíte se taky zbytečně a neoprávněně osobně dotčeni, můžete si je najít na facebooku)

Už od začátku mi bylo jasné, že každý z nich to dělá jen ze své osobní rozhořčenosti a potřeby pocitu, že jsou strašní rebelovééé. Jasně vidět to jde ale až teď, kdy soudní spor, proti kterému bojkotovali je už pryč. Hacker se omluvil, že svým počinem nechtěl podporovat pijáctví na konzolích a v takovém okamžiku se prostě mělo jít dál. Anonymous ale ještě nestihli uspokojit své potřeby rebelství a poněvadž nepochybuji o jejich hackerských dovednostech, tak bych to viděl ještě na radost ze schopnosti uplatňovat svou moc nad někým velkým, na kterého si jen tak nikdo netroufne.

Ok, co už. Děti (navzdory tomu, co říkají jejich občanské průkazy) posílající výhružné dopisy a bojující za zkroucenou a směšnou spravedlnost nejsou nic až tak nového. Včera jsem ale narazil na článek, přinášející novinky o aktivitách této skupiny a zdá se, že na den 16.4. vyhlásili hlavní útok na Sony. Neplánují však jen nějaký tichý virtuální akt, ale vyzívají i širokou veřejnost, aby proti bezpráví veliké korporace zasáhla. Každý, kdo má nějaké výrobky od sony tak je má jít vrátit do obchodů a tím blokovat prodejny a při tom nejspíš ještě rozdávat vlastní natištěné letáčky s informacemi že Sony je fuj.

Vyhecovaní navzájem si už nejspíš připadají tak moc jako spasitelská armáda při tažení za svobodou hráčstva, že vyzívají ubohé a tyranií sužované jedince, aby je následovali. Nevím, kolik tak asi může být v české republice trotlů, kteří půjdou v sobotu odnést své vybaveníčko do obchodů, ale upřímně doufám, že hodně. Na tento den jsem si totiž nyní namyslel svůj vlastní bojkot, kdy projdu všechny obchody v Brně a něco si koupím. (SONY STOJÍM PŘI VÁS) A pak půjdu ještě jednou v pondělí. Tento počin by teoreticky mohl trochu doplnit nabídky bazarových her v obchodech, které navštěvuji a já si tak díky Anonymous konečně seženu některé tituly, s jejichž sehnáním jsem měl problém.
Ou, tak v tom případě vlastně … DO TOHO ANONYMOUS!! Hej, já jsem tak nasranej z toho, co Sony dělá, že až v sobotu půjdu do obchodu odnést moje playstationy, tak tam jako odboj rovnou nechám celou svojí sbírku her, protože s tak zlejma lidma nechci nic mít!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dagi dagi | 26. dubna 2011 v 20:15 | Reagovat

Za toto nemozu Anonymous, pozri link
http://torrentfreak.com/playstation-network-shut-down-to-end-piracy-free-for-all-110426/

Podla vsetkoeho PSN vypla samotna Sony lebo chcela zabranit uniku ziskov.

Nech uz to spravil ktokolvek, v kazdom pripade si to Sony zasluzila lebo su nenazrani a podrazacki. Napriklad genialny napad vytrhat creva z PS3 a znemoznit spatnu kompatibilitu s PS2 mozno na zlepsenie predaja PS2, alebo nedavne vyhodenie jednej z hlavnych a silne propagovanych funkcii - operacneho systemu linux z toho dovodu, ze bolo mozne pre nepoctivych ludi nejakym sposobom upiratit hru. Dnes nemas problem cez zmanipulovany firmwer upiratit takmer akukolvek hru. Alebo si nahrat do PS3 linux.

Sony ma hordy pravnikov a ja tu konzolu ani nevlastnim (mam ju podla zmluvy so Sony iba v "prenajme")

2 Moti Moti | Web | 27. dubna 2011 v 10:31 | Reagovat

[1]:Tento článek je napsaný před pádem PSN a je věnovaný přímo výzvě, kterou udělali Anonymous. Měli k tomu dokonce natočené prohlášení na youtubu (ale to bylo zrušené, takže ti ho sem nemůžu linknout).

Vytažení podpory PS2 z PS3 je trochu jiná. A bohužel s tebou musím nesouhlasit. O tom proč to SKUTEČNĚ Sony udělala se můžeme jen dohadovat. Co jsem ale četl nebo si odvodil, bylo to k tomu rovnou několik důvodů.
1. to pořádně nefungovalo
2. se tím pochopitelně snížily výrobní náklady
(jo a někde myslím bylo dokonce napsáno, že služba to nebyla zdaleka tak využívaná, jak se myslelo, ale i kdyby to bylo někde napsané, tak odkud pocházel ten závěr ... to už těžko říct)
A podpora prodejů PS2 si myslím nebude ten problém. Když se firma rozhodne vydat následovníka, tak je to jak formální přiznání a rozhodnutí tu předchozí nechat umřít.Podpora PS2 sníží prodeje PS3, která to v podstatě potřebuje pořád, protože kvůli konkurenci Nintenda, Sony a Microsoftu nemá jisté a teplé místečko pod sluncem téměř nikdo.

No a nakonec se dostanu i k tomu PSN. Jak si jistě mohl postřehnout, dnes Sony kvůli silným nepokojům konečně řekla, co se to u nich vlastně děje. Hackeři (ať už to byli Anonymous, nebo jiní "velcí siláci") ukradli údaje u uživatelích. Jejich loginy, maily, ale prý bohužel i čísla kreditních karet.
Víc si můžeš přečíst třeba:
http://bonusweb.idnes.cz/zurnal/ostatni/anonymous-chystaji-nejvetsi-utok-na-sony-fgo-/clanek.A110413_230504_bw-zurnal-ostatni_osk.idn

nebo
http://edition.cnn.com/2011/TECH/gaming.gadgets/04/26/playstation.network.hack/index.html?eref=mrss_igoogle_cnn

No a to si myslím že přiznat takhle bolestivou ránu znamenající tuny starostí je daleko těžší, než kdyby šlo o něčí teorii zadarmo hrajících hackerů, kvůli kterým by jim utíkaly peníze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama