Malicious

26. října 2010 v 19:30 | Moti |  Games
Hlavní postava - mužská verze
Když jsem dopsal předchozí článek, získal jsem úžasnou záminku vyplavit do těla spoustu hormonů, vytvářející ve mně pocit štěstí a uspokojení z dokončené práce. Od té doby v každé volné chvilce jen přemýšlím nad tím, o čem napsat, abych si znovu vytvořil příležitost poplácat se po ramenní a říct si, jaký jsem to pašák.

Dnes jsem narazil na obrázek modrého panďuláčka stojícího na boční stěně jakési vznášející se pevnosti vysoko nad zemí. A zaujal mě dost na to, abych se teď snažil zaujmout já vás.Ve hře hrajete za ducha, který na sebe vzal lidskou podobu a který ve hře bojuje se skupinou nebezpečných monster jménem Malicious. Jako hráči budete mít příležitost si vybrat mezi mužskou, nebo ženskou verzí. V hratelnosti to však nepřináší žádný rozdíl. A když už jsem došel k té hratelnosti, tak by asi bylo zdravé říct, co za žánr hra vlastně je.

hráč vs Boss
Jde o akční titul z třetí osoby, pro jednoho hráče, který je aktuálně exkluzí pro PS3, navíc pouze stažitelnou.

(Takže pokud někdo z vás má X box 360, v klidu čtěte dál. Třeba v této hře najdete něco, co doposud chybělo ve vašich srdcích a pomůže vám to najít tu odvahu Xboxy prodat a koupit si playstationy.)

Pro ilustraci dobře poslouží tento výše vložený obrázek, na kterém je zobrazena situace VY vs. BOSS (a něco mezi vámi). Pravdou je, že toto není závěr kola, toto je celé kolo. Ano. Každé kolo hry v podstatě znamená určitý prostor, ve kterém jste vy, Boss a jeho nohsledi. Ve hře vůbec není takový ten proces, kdy vy jste v bodě A a vaším úkolem je se nejdřív dostat do bodu B(oss).

A pokud se dobře podíváte, na ten obrázek, tak zjistíte, že to není jediné, co na obrázku chybí. Další z věcí, které byste marně hledali je ukazatel života. Klasický ubývající a znovu se prodlužující proužek je zde znázorněn přímo tělem hlavní postavy. Při jejím zranění totiž postupně začne mizet od spodu směrem k hlavě, až případně zmizíte úplně.
Ve hře pochopitelně bude i nějaký způsob regenerace. Při něm se však bude obnovovat jen vaše tělo, ne vaše šaty. Takže pokud chcete vidět z vaší postavy "co nejvíce", můžete jí nechat zmasakrovat na pokraj smrti a pak jí vytrhnout od posledního "Sbohem" plného optimistické představy končícího utrpení, nechat jí oživit a držet jí v tomto světě ještě o něco déle.
Někdo z vás si možná místo otázky: "Jak detailní model asi je pod těmi šaty?" položil otázku "Jak budu hrát bez rukou a nohou?". Nebojte. Jak jste si již mohli všimnout, hlavní postava levituje a dokáže levitovat i bez nohou. A ruce jí ve hře neslouží k boji s nepřítelem ani ve chvíli, kdy je má. Vaší sílou je totiž ta černá kápi kolem krku. Ta je schopní se proměnit v obrovskou pěst, meč, štít, nebo třeba křeslo pro případnou potřebu odpočinku. Můžete s ním tedy jak útočit a bránit, ale dále jste schopni také s jeho pomocí létat.
Možností pohybu a boje tak vzniká opravdu hodně a to byl i velký záměr vývojářů. Navíc podle názorů lidí, kteří se k vyvíjené hře už dostali, se záměr povedl. A za cenu 800 jenů (což je nějakých 170kč), za kterou je ke stažení na PSN, se hra vyplatí.
Na závěr takovou perličku. Hra vychází 27.10.2010, což v Japonsku po přičtení 9 hodin už nějakou dobu je. Proto vás v tento slavnostní den zvu ke zhlédnutí jednoho z trailerů k této hře. Pohodlně se usaďte a přeji příjemnou zábavu.
Křesla
Informace a obrázky jsou z http://www.andriasang.com/e/
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verunka Verunka | Web | 28. října 2010 v 15:48 | Reagovat

Moc pěkný obrázky Emčo!!!

2 Ruchie Ruchie | 7. listopadu 2010 v 23:58 | Reagovat

Teda, mít tak plášť, který bych mohla použít jako křeslo. To bych ho měla sebou pořád. V šalině, ve škole, doma bych neměla žádnou židli a tím i o trochu prostoru navíc. A co teprve čekání ve frontách, to by bylo pohodlí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama