Advík – sobota (den čtvrtý)

5. srpna 2010 v 22:11 | Moti |  Reporty
Dnes přišlo rozuzlení absolutně všeho. Po probuzení jsem se cítil znovu nabyt odhodlání a znovu se zeptal kolemjdoucího na Advíka. Tomuto anonymnímu návštěvníkovi děkuji, protože přinesl poslední díl do skládanky. Na otázku: "Kde je Advík?" odpověděl: "Všude kolem." Řekl to s úplnou samozřejmostí, pak se otočil a pokračoval ve své cestě na toalety. Já jsem nehybně šokovaný tím zjištěním stál ztuhlý na místě ještě při jeho cestě zpět. Není divu, že jsem na něm mohl celý předchozí den stát. Není divu, že je "všude kolem". Advík, je totiž bůh. Celá akce je pořádaná nejspíš nějakým okultním spolkem, který celou akcí uctívá jeho jméno. Proto, jakožto bůh, je znázorňován jako muž, nebo jako žena z toho stejného pramene. A jakožto silný bůh Advík, je všudypřítomný. Rozbiješ kámen, bude tam. Otevřeš anotace, bude tam. Advík je všudypřítomný, všeobklopující boží síla. ÓAdvík.

Dnes jsem už Advíka nehledal, jen se pokoušel vycítit jeho přítomnost. A to například:
Na přádnáškách: Zahájení linie + historie RPG a videoher obecně , Pár slov k tvorbě scénáře, Příběhy, které stojí za zmínku, O sérii final fantasy, Kompozice komixu, nejlepší díl final
fantasy (beseda), Nakreslete si svého Clouda (soutěž), Křest vějíře (prostě křest), .hack (i když se to nepočítá, bylo to jen asi 5 min.), Západ vs. východ

nominovaní v jednotlivých kategoriích jsou:
Nejlepší přednáška:
Zahájení linie + historie RPG a videoher obecně
Krom pár slov k zahájení linie a k tomu přednáška, ve které šlo především o představení vývoje konzolí.
Co však na přednášce bylo hezké, že prezentace sloužila skutečně jako doplnění mluveného slova, čili ne jako kopie mluveného proslovu, ani hůř jako hlavní text, který přednášející jen komentuje. Dále to bylo svižné, vtipné. (A osobně jsem si mohl zavzpomínat na staré známé)

Pár slov k tvorbě scénáře
Velice hezká přednáška. Sice se těžko poslouchala, takže nejspíš monotónnost hlasu, nebo něco podobného. Nemohu přesně říct, často jsem nedával pozor. Ale byla nejvíce směřována pro posluchače. Nebyla tu proto, že si někdo řekl, že chce něco říct nahlas a na pódiu, ale protože si někdo skutečně a upřímně řekl, že chce něco předat a někomu nějak pomoct. Přišel tu tedy před nás pán, který se nás ani tak nesnažil seznámit se scénáristickým řemeslem, ale s literaturou a zdroji, ve kterých můžeme najít důležité rady. Nevzal si za úkol obecně říct pár informací, které bez rozebrání jsou úplně nepoužitelné. Snažil se nás hlavně navést.

Nejhorší přednáška:
O sérii Final fantasy
Přednášející, libující si ve svých širokých znalostech, se snažil podat skutečně únavným způsobem co nejvíce informací o každém dílu. Myslím, že šlo o poslední přednášku celé akce, ze které jsem byl nucen předčasně odejít, ne kvůli dalšímu programu, ale kvůli vlastnímu zdraví. Vychloubání se faktem, že tato prezentace byla původně roztáhnuta na délku přes 7 hodin, bylo v mých očích spíše přiznávání se ke zločinu.

Nejlepší zážitek dne:
Nakreslete si svého Clouda
Budu o tom ještě mluvit, ale nepřijde vám to jako velice roztomilý bod programu? Prostě moct tam přijít, sednout si k pastelkám, chvilku se kreslit a možná dokonce něco vyhrát? I přes to, že na místě na mě trochu padala únava a tak emoce nemohli jít napovrch, jsem byl vnitřně skutečně potěšen. (Ou a Syky tady vyhrál plakátek Persony 4! To bylo další plus.)

Cosplaye
Tohle jsem tak nějak patří a zároveň je to výtah i z neděle, kterou nakonec psát nebudu. Až konečně zde se začali objevovat cosplaye. Jako ty hezké. A v linii Japonské RPG byla asi ta největší hustota hezkých cosplayů v rámci akce jako takové.

Nejhorší zážitek dne
Nejspíš nic tak zásadního, aby bylo potřeba to pasovat

A VÍTĚZOVÉ SOBOTY JSOU:
Nejlepší přednáška: Pár slov k tvorbě scénáře
Nejhorší přednáška: O sérii Final fantasy
Nejlepší zážitek dne: Nakreslete si svého Clouda
Nejhorší zážitek: ---
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama