Srpen 2010

Advík – sobota (den čtvrtý)

5. srpna 2010 v 22:11 | Moti |  Reporty
Dnes přišlo rozuzlení absolutně všeho. Po probuzení jsem se cítil znovu nabyt odhodlání a znovu se zeptal kolemjdoucího na Advíka. Tomuto anonymnímu návštěvníkovi děkuji, protože přinesl poslední díl do skládanky. Na otázku: "Kde je Advík?" odpověděl: "Všude kolem." Řekl to s úplnou samozřejmostí, pak se otočil a pokračoval ve své cestě na toalety. Já jsem nehybně šokovaný tím zjištěním stál ztuhlý na místě ještě při jeho cestě zpět. Není divu, že jsem na něm mohl celý předchozí den stát. Není divu, že je "všude kolem". Advík, je totiž bůh. Celá akce je pořádaná nejspíš nějakým okultním spolkem, který celou akcí uctívá jeho jméno. Proto, jakožto bůh, je znázorňován jako muž, nebo jako žena z toho stejného pramene. A jakožto silný bůh Advík, je všudypřítomný. Rozbiješ kámen, bude tam. Otevřeš anotace, bude tam. Advík je všudypřítomný, všeobklopující boží síla. ÓAdvík.

Advík – pátek (den třetí)

5. srpna 2010 v 19:53 | Moti |  Reporty
Čas běží a dneska jsem už musel při hledání Advíka změnit strategii. A ve chvíli, kdy jsme se přehoupli přes poledne, jsem se musel začít ptát. Přišel jsem k jednomu návštěvníkovi a zeptal se ho: "Kde najdu Advíka?", odpověď byla,"Právě na něm jsme." Vytřeštil jsem oči, absolutně stuhnul a pomalu začal sjíždět pohledem dolu k mým nohám. Když jsem tam však dorazil, žádného člověka, na kterém bych stál, jsem tam nenašel. Zvedl jsem tedy opatrně levou nohu, pravou nohu, levou nohu návštěvníka, jeho pravou nohu, ale ani pod jednou z nich Advík nebyl. Pokud jsem byl schopný Advíka pošlapat, aniž bych si toho byl sám vědom, mohlo se mi to stát už někdy ve středu a pak tedy chápu, proč se mi vyhýbá. Co je však ještě horší, že jsem na něj stoupl pokaždé, kdy jsem se zrovna někoho ptal, kde bych ho mohl najít, protože všichni mi řekli pouze: "Právě na něm jsme."
Když jsem ho pošlapal asi pošesté, přestal jsem se pro jistotu ptát. Předpokládám však, že i tak jsem na něj šlápl ještě několikrát.
Taky mě u toho napadla otázka, proč má ten člověk proboha potřebu se často válet po zemi? Až s ním jednou budu mít příležitost mluvit, určitě se zeptám.