Advík - čtvrtek (den druhý)

31. července 2010 v 0:35 | Moti |  Reporty
Advík - čtvrtek (den druhý)
Den druhý znamená, že již musela proběhnout noc první. A protože píšu tento report znamená, že jsem ten sirvival zážitek, který člověku změní celý život, přežil. Jestli někde spí Advík, tak určitě ne ve stanu. Protože … to není cool. =oD A pokud spí ve stanu, tak určitě nespí v tom mém, protože to by tam nejspíš nebyla taková KOSA!!!.
Jinak hledání Advíka včera nezaznamenalo vůbec žádný pokrok. Chodil jsem na přednášky, chodil po chodbách, chodil jsem na záchod, chodil od stanu a ke stanu, chodil sám, chodil se Sykym, chodil s hloučkem úplně cizích lidí, protože byli natolik zaměstnání prožitkem sami sebe, že úplně zapomněly, že někdo možná nebude chtít jít jejich pohodářským cool tempem a bude je chtít radši obejít a spěchat na přednášku. Ať jsem však hledal kdekoliv, cedulka s jménem Advík mě prostě neminula.
Kde všude jsem však skutečně ve čtvrtek hledal? No … tady:
Ve stanu, na záchodě, ve sprchách, v čítárně, na AMV smršti, znova ve stanu, na minidoporučeních, přednáškách Zástupy superhrdinů, Visual novely, Fenomén pokémon her, Slice of life, pak dále znovu na Laser game, ještě na singstar, pak všude možně po chodbách a dalších záchodech.
...

Znovu bych tedy poprosil o klid v sále, protože se dostáváme k nominacím čtvrtečního dne.
V kategorii nejlepší přednáška jsou nominovaní:
Visual novely
Visual novely jsou pro mě docela důležité téma, protože jde o druh … můžeme říct her, do kterého bych v blízké době chtěl nějakým způsobem proniknout. Přednáška se netočila kolem herních mechanismů, specifik atd. Po krátké definici pojmu vlastně zbytek přednášky stál o prezentaci nejzásadnějších titulů a nástin klasických typů postav, které se ve hrách objevují.
Na tento obsah přednášející docela vhodně zvolil prezentaci s pár obrázky a především se mi líbilo, že po prezentaci, jakožto skutečně nezasvěcený, jsem dostal přesně ty informace, jaké jsem potřeboval. Přednášející mluvil skutečně k nám, nebyl to takový ten klasický "znalec" tématu, který si neustále něco huhlá pod vousy, jak jsou vlastně věci jinak, a říkám vám tu sice tohle, protože je to všeobecný názor, ale pravda je jinde, protože já jsem ten znalec a už vím sví.

AMV smršť
Nejde o přednášku, ale promítání nějakých lepších AMV, co se za dobu jejich dělání a shromažďování v nekonečném internetu sešli.
Tak zaprvé musím ohodnotit, že šel zvuk, šli AMVčka, vlastně šlo úplně všechno a navíc skutečně to byly ty lepší. Ve spoustě případech jsem se sice marně snažil, ale občas se mi povedlo i zapsat si název skupiny, nebo daného AMVčka, abych si je pak mohl doma pouštět znova a znova a znova a znova.

Nejhorší přednáška:
Zástupy supermanů
Dnešní nejhorší přednášky se nenesou ani tak v duchu špatné přípravy nebo přednášejících, jako spíš, že šlo o přednášky na kterých jsem neměl co dělat. Například Zástupy supermanů, ty mě přinutili k zamyšlení a rozhodl jsem se, že už nikdy nepůjdu na nic, o čem si nepřečtu anotaci.
Dám vám teď prostor si zkusit vytvořit nějakou představu, o čem pak by mohli zástupy supermanů být tak … teď …
Dobře, tak schválně, jestli jste trefili, nebo si vytvořili představu jinou. Já si myslel, že půjde o … vlastně debatu, na téma: "Který super hrdina by byl nejvhodnější jako zástup Supermana." Řešili bychom ty přemrštěně mocné hlavní, nebo vedlejší postavy různých sérii, srovnávali atd. No a o čem to vlastně bylo? Pod zástupy supermanů se skrývá přednáška o superhrdinech a sériích, ve kterých je jich tak moc, že stojí v těch zástupech a které vlastně vyžadují velkou kreativitu na vymýšlení různých superschopností, aby měl každý to své. Ze všech takových sériích šlo o One Piece a Bleach. Samo o sobě by to nebyl problém. Problém stál někde jinde. A to v tom, že vůbec nešlo rozpoznat, pro jakou cílovou skupinu ta přednáška byla vytvořena. Na jednu stranu se nezdálo, že by byla navržena pro superskalní příznivce, protože říkat jim něco co vědí by nedávalo smyl. Přitom však přednášející tím způsobem k tématu přistupoval, čímž vlastně vytvářel vědomostní propast mezi ním a posluchači. (Pokud jsem tam tedy nebyl jediný neznalec)

Fenomén Pokémon her
S touhle přednáškou byl vlastně podobný problém. Respektive s jejím pojmenováním. Víc jak fenomén pokémon her se měla přednáška jmenovat Úvod do světa pokémon her. Místo řešením pokémon her jakožto nějakého fenoménu a rozebírání všech prvků s tím souvisejících, jsem se dočkal informace, že pokémonů je hodně (konkrétní číslo, ale v hlavě neuvázlo), že jsou hry a je jich taky hodně, jejich výčet a o tom, že tam hrajete za trenéra a trénujete šestici těchto pokémonů.

Nejlepší zážitek

Výhra plakátu
Normálně se soutěží moc nezúčastním a i když, tak v nich ještě méně často vyhrávám. Tady jsem dostal příležitost vyhrát plakát bez toho, aniž bych soutěžil. Bylo to čistě za to, že jsem tam přišel jako první, nebo spíše jako první jsem nakoukl a v té prázdné místnosti zůstal.

Minidoporučení
To je vám je taková zvláštní složka programu. Jde o besedu, ve které, alespoň podle anotace, bychom se měli bavit mezi sebou a doporučovat si série, které nás prostě nějak nadchly a chtěli bychom je doporučit ostatním. Představoval jsem si to trochu jinak, jako otevřená místnost bez židliček, s občerstvením, kde lidé v hloučcích se baví o různých anime
Jak jsem ale zjistil, tak moje představy jsou … většinou prostě jinde, než co realita nakonec nabídne(čtvrtek se rozhodně nesl hodně v tomhle duchu). Bylo to spíše vedené a to první skutečně bylo spíše přednáškou. Ale teď s odstupem času si myslím, že tento moderovaný přístup taky nebyl nijak na škodě.

Nejhorší zážitek

Noc a ráno
Jak jsem říkal … přežil jsem to. To ale nepovídá o tom, že jsem nechtěl. Chtěl jsem umřít. Chtěl jsem umřít v ty 4 ráno, kdy mě zima probudila a já věděl, že není úniku. Chtěl jsem umřít i o té půl šesté, na kdy jsem si nastavil budík, kdy jsem se sice už definitivně probudil, ale stálo to motání hlavy, potřeby zvracet a na kost zmrzlého … všeho. Proč jsem vstával tak brzo? Chtěl jsem se osprchovat. Chtěl jsem se osprchovat v klučičích sprchách bez dveří a HLAVNĚ bez teplé vody. Během koupání jsem dostal akorát 5 minut vlažné vody … asi za odvahu.

Hinata nevyhraje
To je druhý kandidát na nejhorší zážitek dne. Zjištění, že na této akci je fandů Naruta asi tolik, jak … prostě beze mě a Sykyho skoro vůbec. Takže když jsem typoval jako výherkyně Hinatu, nějakou slečnu z Bleache a třetí místo si vycucal z prstu, byl jsem absolutně vedle. Co koukám kolem, tak se můj idol nejspíš nedostane ani do finální desítky. Sakra.

A VÝHERCI ČTVRTKA JSOU:
Nejlepší přednáška: visual novely - z přednášejícího se informace doslova sypaly a navíc to byly přesně ty informace, které jsem potřeboval.
Nejhorší přednáška: nerozhodně - popravdě, tento den byl takový zvláštní a cokoliv strhujícího, ať už v pozitivním, negativním slova smyslu, se odehrálo mimo příběhovou linii. Oba dva nominovaní sice měli své mouchy ve zpracováním, ale jejich největším mínusem bylo prostě to, že nebyly určené mě. A to jim pochopitelně vyčítat nemůžu.
Nejlepší zážitek: Oba nominovaní - protože plakát jsem dostal právě při čekání na minidoporučení, takže oba dva zážitky jsou tak spojené, že není důvod řešit který byl silnější, protože se odehráli přibližně v půlhodinovém rozsahu, zastřešoval je ten stejný program atd.
Nejhorší zážitek: Noc a ráno - i přes to, že jsem za poslední dva dny zažil spoustu nepříjemných chvil, týkajících se špatné organizace … čehokoliv, kdekoliv, nebo hloupými lidmi atd., tak ty skutečně nejsilnější jsou svým způsobem od celé akce kompletně odtržené. (ještě jednou takové ráno a budu plakat … a protože slzy budou zmrzlé, bude to hodně bolet)

Proces čtení Love Hiny: do dokončení zbývá volume a jedna kapitola
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama